W ubiegły weekend wybraliśmy się do Inowrocławia na imprezę modelarską, organizowaną przez Inowrocławskie Stowarzyszenie Modelarzy Redukcyjnych.![]()
Co możemy powiedzieć więcej, niż to, że uwielbiamy ISMR i inowrocławski event? 🙂 Znakomite miejsce, znakomita atmosfera, stoły pełne pięknych prac, świetna organizacja, catering, integracja... Zawsze chętnie do Was wracamy i od lat jest to stały punkt naszego kalendarza 🙂 ![]()
W Inowrocławiu zdobywamy aż 10 nagród! Po 2 wyróżnienia zdobyli Prezes Tank You Models Andrzej Lis-Kujawski oraz Bartek Czarnecki, 1 wyróżnienie otrzymał Andrzej Buder, natomiast bank rozbił Xychu Kowalski zdobywając 5 nagród: 3 wyróżnienia oraz dwie nagrody specjalne od Bilmodel Makers oraz w kategorii "Wodnosamolot" (kaczka rulez! 🦆). ![]()
Laureatem Bab pruskich został Bogdan Rokita za piekny USS Enterprise CV-6. Gratulacje !!!!! Przyznaliśmy również aż 10 "Koperników" wyróżniając świetne projekty, a było na co patrzeć! 🙂![]()
Do zobaczenia na kolejnych imprezach modelarskich!
Już jutro startuje 18. Inowrocławski Konkurs Modelarski organizowany przez Inowrocławskie Stowarzyszenie Modelarzy Redukcyjnych. My również się wybieramy z naszymi, debiutującymi przed tygodniem "Kopernikami" oraz klasyczną nagrodą specjalną czyli "Babami pruskimi" dla najlepszego modelu imprezy 🙂![]()
Do zobaczenia w Inowrocławiu!
Ubiegły weekend obrodził w aż 3 (słownie: TRZY!) imprezy modelarskie w Polsce - nasza reprezentacja pojawiła się na Warszawski Festiwal Modelarski Babaryba, niestety obowiązki służbowe i domowe nie pozwoliły nam, aby podzielić się i wybrać do Pruszcza oraz Ustki. Na przyszłość warto kalendarze ustalać z dużym wyprzedzeniem, aby nie dochodziło do samokanibalizacji imprez w naszym jednak bardzo niszowym hobby - zwyczajnie szkoda marnować potencjał każdej z nich 🙂![]()
Jeśli chodzi o stołeczną imprezę - jest to event o wyrobionej marce z bardzo dobrą organizacją i lokalizacją, klasycznie był bardzo wysoki (!!!) poziom modeli, ogrom świetnych prac i inspiracji, znakomite towarzystwo - czego chcieć więcej? 🙂 Gratulacje dla IPMS Polska za świetne wydarzenie!!!![]()
Leszek Chabrowski otrzymał srebro za swoją pracę w konwencie członków IPMS Polska, natomiast Bartek Czarnecki wraca z wyróżnieniem za UAZ 469 - brawo koledzy! 😎![]()
W Warszawie zadebiutowały nasze nowe klubowe odznaczenia - tymczasowo roboczo zwane "Kopernikami", którymi wyróżniliśmy pięć pięknych prac! Dodatkowo, udało nam się spotkać z partnerami/sponsorami naszego festiwalu i wręczyć symboliczne podziękowania oraz brakujące wyróżnienia dla nagrodzonych modelarzy. ![]()
Do zobaczenia już w najbliższą sobotę na 18. Inowrocławskim Konkursie Modelarskim, organizowanym przez Inowrocławskie Stowarzyszenie Modelarzy Redukcyjnych!
Prezentujemy kilka zdjęć z warsztatów, które odbyły się w ubiegły weekend - dziękujemy!![]()
Kolejna okazja już za miesiąc Warsztaty Modelarskie z OSM "Warmia" - lipiec 2026 - do zobaczenia 18 lipca od godziny 11 🙂
Serdecznie zapraszamy na kolejne Warsztaty Modelarskie z OSM "Warmia" - czerwiec 2026, które odbędą się w najbliższą sobotę 6 czerwca od godziny 11:00 w sali kameralnej Muzeum Nowoczesności Olsztyn Tartak Raphaelsonów !!! 🙂![]()
Do zobaczenia!

